Pożyczka gotówkowa z dostawą do domu – co to znaczy?

Polacy stali się niezwykle wymagającymi klientami. Chcą zaciągać nie tylko tanie pożyczki, ale również szybko, najczęściej bez wychodzenia z domu i w optymalnym komforcie. Coraz większym powodzeniem cieszy się też pożyczka gotówkowa z dostawą do domu. O taką można wnioskować przez internet, a środki wypłacalne są w formie gotówki. Dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie? Czy warto korzystać z tego typu finansowego wsparcia? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Pożyczka gotówkowa z dostawą do domu – na czym polega?

W tej standardowej opcji klient, który zaciągnął zobowiązanie pożyczkowe, otrzymuje środki na wskazany rachunek bankowy przelewem. W przypadku chwilówek cały proces trwa krótko, a finansowe wsparcie trafia na konto jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu 15 minut.

Nie wszyscy jednak chcą z takiej możliwości korzystać, dla nich lepszym rozwiązaniem będzie pożyczka gotówkowa z dostawą do domu. Coraz więcej instytucji pozabankowych oferuje właśnie taką możliwość. To dlatego, że w obliczu ogromnej konkurencji na rynku usług finansowych, firmy pożyczkowe muszą wręcz walczyć o każdego klienta. Dlatego propozycje współpracy są elastyczne i idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań potencjalnych klientów.

Pożyczka gotówkowa z dostawą do domu – jak złożyć wniosek?

O pożyczkę z dostawą do domu potencjalny klient wnioskuje w dokładnie taki sam sposób, jak o taką, która jest przelewana transferem na konto bankowe. Pożyczka z dostawą do domu najczęściej oferowana jest przez internet. Wtedy wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek a w nim wskazać preferowaną formę otrzymania środków pieniężnych. Instytucje pozabankowe dają możliwość przelania środków na konto pożyczkobiorcy, ale też istnieje opcja dostarczenia pieniędzy w postaci gotówki za pośrednictwem kuriera albo przekazem pocztowym.

Jak wspomnieliśmy, pożyczka z dostawą do domu z reguły zaciągana jest przez internet, ale istnieją też inne możliwości. O taką można ubiegać się w oddziale firmy pożyczkowej bądź drogą telefoniczną, rozmawiając z przedstawicielem instytucji pozabankowej.

Pożyczka gotówkowa z dostawą do domu – dla kogo to dobra opcja?

Kto najczęściej decyduje się na odbiór pieniędzy w formie gotówki? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Pożyczka dostarczana przez kuriera czy przekazem pocztowym sprawdza się w przypadku osób, które nie mają konta w banku. Pamiętajmy, że w Polsce nie ma obowiązku posiadania takowego. Dotyczy to z reguły seniorów, którzy wciąż wolą posługiwać się gotówką.

Pożyczka gotówkowa z dostawą do domu będzie też optymalnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub nie mogą wychodzić z domu. Przelew wymaga przecież wyciągnięcia pieniędzy z bankomatu, co dla wielu może być znacznym utrudnieniem. Problem mogą mieć osoby w podeszłym wieku, ale też osoby z niepełnosprawnością czy ci, którzy mieszkają na terenach wiejskich z utrudnionym dostępem do bankomatu.

Trzeba przyznać, że pożyczka gotówkowa z dostawą do domu świetnie sprawdza się również w czasach trwającej pandemii koronawirusa, kiedy zalecana jest społeczna izolacja. Aby nie narażać się na zakażenie i zachorowanie na COVID-19, opcja dostarczenia pieniędzy pod wskazany adres wydaje się doskonała.

Warto również zauważyć, że grono osób wymagających finansowego wsparcia, wybiera pożyczki z dostawą do domu, chociaż te posiadają konto bankowe czy mają dobry dostęp do bankomatów. Weźmy pod uwagę, że szybkie pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe, dostępne są najczęściej bez zaświadczeń, bez raportów BIK, a jedynie na podstawie dowodu osobistego. To dlatego z takiej możliwości uzyskania dodatkowych pieniędzy  bardzo często korzystają osoby bezrobotne albo zadłużone. Dłużnicy, na których ciąży egzekucja komornicza mają zablokowane rachunki bankowe, a wszystkie wpływy są natychmiast zabezpieczane przez komornika. To dlatego nie mogą przyjąć pożyczki w formie przelewu i jedyną formą wsparcia pozostaje dla nich możliwość odbioru pieniędzy w gotówce.

Pożyczka gotówkowa z dostawą do domu – jak wybrać najlepszą?

Potencjalny klient firmy pożyczkowej musi wiedzieć, że nie każda instytucja oferuje w ogóle możliwość dostarczenia środków w postaci gotówki. W pierwszej kolejności należy więc zweryfikować dostępne na rynku propozycje. W tym celu świetnie sprawdzają się rankingi chwilówek. to zestawienia, które uwzględniają najważniejsze kryteria, jakie mają znaczenie dla opłacalności i atrakcyjności danego zobowiązania. Trzeba weryfikować te, które oferują dostawę pieniędzy do domu.

W następnym etapie warto porównać opłacalność takich pożyczek pod względem kosztowym. Niektóre instytucje pobierają za usługę dostarczenia pieniędzy w gotówce dodatkową prowizję, inne oferują ją bezpłatnie. Każda szybka pożyczka będzie charakteryzować się również innym oprocentowaniem, inną kwotą maksymalną czy okresem współpracy z firmą pożyczkową. Jeśli klientowi zależy na czasie, powinien zweryfikować też czas dostawy pieniędzy – z reguły proces ten trwa do kilku dni roboczych.

Powiązane artykuły

Komentarze

Ostatnie artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.