Jakie są warunki udzielenia kredytu konsolidacyjnego przy umowie na czas określony?

Kredyt konsolidacyjny to sposób na lepsze zarządzanie budżetem domowym. Został stworzony z myślą o tych, którzy od dawna korzystają z produktów finansowych, jakimi są kredyty oraz pożyczki. Dzięki niemu możesz skuteczniej rozłożyć w swoje raty oraz zamienić kilka rozproszonych zobowiązań w jedno. Niestety nie każdy jednak otrzyma tak samo korzystne warunki konsolidacji. Niektórzy zupełnie nie mają na nią szans. W trudniejszej sytuacji mogą być między innymi zatrudnieni na umowy na czas określony. Dlaczego tak się dzieje? Czy można coś zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na kredyt?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, które pozwala wielu osobom lepiej zarządzać swoim budżetem domowym. Wykorzystując go, zamieniasz kilka mniejszych kredytów lub pożyczek w jeden. Dzięki temu wszystkie długi spłacasz co miesiąc jedną ratą. Jest to dużo wygodniejsze, a co istotne, również bezpieczniejsze rozwiązanie. Taka forma kredytu powoduje, że nie zapomnisz o wykonaniu przelewu. Nie narazisz się więc na dodatkowe koszty oraz nie będziesz martwić się, że nie zapłaciłeś raty na czas.

Kredyt konsolidacyjny – jakie warunki musisz spełniać?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, które wydaje się prostsze do otrzymania, niż kredyt gotówkowy, czy pożyczka online ( dowiedz się więcej na finansowysupermarket.pl). W końcu dotyczy kredytów, które już masz na swoim koncie. To jednak tylko pozory. Żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny, musisz bowiem pozytywnie przejść całą analizę zdolności kredytowej. Dlatego też na kredyt konsolidacyjny nie powinny liczyć osoby, których zobowiązania już się przedawniły.

Bank, badając zdolność kredytową, sprawdza między innymi historię kredytową. Bierze również pod uwagę aktualne zobowiązania oraz wysokość dochodów. Zasadniczo, im więcej zarabiasz, tym lepiej. Nie zawsze jednak trzeba zarabiać bardzo dużo, żeby móc skonsolidować zobowiązania. Dużo istotniejszy jest bowiem stosunek wysokości dochodu do wydatków. Jeśli Twoje koszty są na stosunkowo niskim poziomie, masz dużo większe szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny – jak podwyższyć zdolność kredytową?

Jeśli decydujesz się na kredyt konsolidacyjny, oznacza to, że masz już na zaciągnięte kilka kredytów lub chwilówek, które skutecznie obciążają Twój domowy budżet. Powoduje to, że Twoja zdolność kredytowa jest znacznie niższa. Warto więc zastanowić się, co możesz zrobić, żeby ją podwyższyć, a tym samym zwiększyć swoje szanse na kredyt konsolidacyjny?

Jednym z czynników, który ułatwia staranie się o konsolidację, jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Daje ona gwarancję bankowi, że klient spłaci swoje zobowiązanie. Jeśli masz umowę na czas określony, możesz mieć mniejsze szanse na pozytywną decyzję kredytową. W miarę możliwości warto więc wynegocjować ze swoim pracodawcą lepsze warunki pracy. Co, jeśli jednak nie chce on zmienić warunków współpracy? Wciąż masz szansę na kredyt konsolidacyjny, jednak jego przyznanie może być uzależnione od tego, jakie inne formy zabezpieczenia kredytu wdroży bank.

Kredyt konsolidacyjny a umowa na czas określony

Jeśli chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny, a masz tylko umowę na czas określony, powinieneś liczyć się z tym, że bank zaproponuje Ci jakieś dodatkowe wymagania. Często jest to konieczność wykupienia ubezpieczenia. Może być to ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. Wszystko po to, aby bank zwiększył swoje szanse na to, że otrzyma od Ciebie pożyczone wcześniej pieniądze. Jeśli chciałbyś uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem, warto pomyśleć o tym, aby poprawić swoją zdolność kredytową. Jak możesz to zrobić?

Kredyt konsolidacyjny – jak poprawić zdolność kredytową?

Żeby poprawić zdolność kredytową, powinieneś spróbować ograniczyć pojawiające się wydatki. W ten sposób masz większe szanse na najtańszy kredyt konsolidacyjny. Często są to bardzo prowizoryczne rzeczy. Wystarczy jedynie wybrać tańszego operatora usług telekomunikacyjnych lub postarać się zmniejszyć rachunki za utrzymanie. Dzięki temu masz szansę na poprawienie swojej kondycji finansowej w oczach banku.

Jako osoba, która korzysta z różnych produktów bankowych oraz usług firm pożyczkowych, powinieneś również sprawdzić, jak wygląda Twoja sytuacja w bazach dłużników. Niekiedy zdarza się, że mimo spłacenia zaległych zobowiązań wciąż nie zostały one odpowiednio oznaczone w bazach lub też możesz mieć niekorzystne wpisy, o których nawet nie wiesz. Wyłudzenia, chociaż bardzo rzadkie, wciąż jednak się pojawiają. Lepiej przed pójściem do banku sprawdzić, jak wygląda Twoja historia kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – gdzie dostać?

Jak już wiesz, kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych właściwie nie istnieje. Gdzie w takim razie powinny szukać finansowania osoby, które nie mogą pochwalić się doskonałą zdolnością kredytową? Chociażby w firmach pożyczkowych. Tam również bowiem masz szansę na otrzymanie konsolidacji, jednak prawdopodobnie będzie ona bardzo kosztowna.

Powiązane artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ostatnie artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.